Pepa Šindel vylezl nejtěžší cestu na Súľovských skalách

Před 26 lety Milan „Kamzík“ Benian navrtal projekt Chiroptera , jehož klíčové místo nepustilo ani Adama Ondru

koupit hned

Lezecká zima není jen o ledu a sněhu

Tříkrokový tlak přes čtyři jednoprdy. Patnáct let téměř zapomenutá legenda. Nekompromisní prásk, na který máš jen pár měsíců v roce. Přesně tohle je súľovská darda, jejíž historii se v aktuální Montaně podrobně věnuje Petr „Pepe“ Piechowicz. Proč zrovna on? Byl u ní od úplného začátku.

Už desátým rokem pravidelně ve spolupráci se Standou Mitáčem ze sesterské eMontany vyhlašujeme „Sympaťáky roky“. Tentokrát jsou to sympaťačky, které se vydaly během loňského léta do Grónska s cílem udělat novou bigwallovou cestu. Jen na cestě především po moři, ale i po souši strávily celkem 46 dní a tři dny jim pak trvalo vylézt téměř osm set metrů dlouhý prvovýstup.

Stále více lidí utíká před rozmary středoevropské zimy někam za teplem, kde se mohou dál věnovat lezení, jako by se nechumelilo. Jde jen o to si vybrat tu správnou destinaci.

Lezeckému světu se stále více otevírá Portugalsko, s jehož pravděpodobně nejznámější oblastí Sintra tě seznámí Massimo Cappuccio.

Trochu dál, na africký kontinent zavítáš s francouzským dobrodruhem a fotografem Jean-Marc Portem, který ti odhalí krásy lezení velkých stěn v Mauritánii.

Nakonec až za Atlantik, do Brazílie tě zavede náš dlouholetý spolupracovník, rodák z Kopřivnice, Honza Novák.

A to zdaleka není vše, protože v celém letošním ročníku Montany se budeš pravidelně setkávat mimo jiné třeba také se Simonem Messnerem a lezeckým párem Jamesem Pearsonem a Caroline Ciavaldini v nových rubrikách „Očima alpinisty“ a „Once upon a climb“.

Přejeme krásné čtení 203. Montany.

montana_logo_k

Předplatné řeší vše

1.

Stránky nasycené lezeckým
životem 6x do roka přímo
ke tvým dveřím

2.

Přístup k placenému
obsahu
na webu a starším
číslům Montany

3.

Automatická připomínka
k prodloužení předplatného

 

© 2024 JTM climb s.r.o. | firla.eu