Za dobrodružstvím na moře při plachtění i DWS vyrazil do Řecka Nicolas Favresse

Na plachetnici s veselou partou lezců, ze kterých se rozhodnul udělat námořníky, se vypravil po stopách svého dětství kolem Zakynthosu.

koupit hned

Letní Montana voní mořem

Většina ho zná jako vynikajícího bigwallového lezce a také výborného hráče na ukulele. Málokdo ale ví, že už od dětství, kdy se plavil po moři se svými rodiči, je také skvělým jachtařem. Tuto dovednost uplatnil Nico Favresse při objevování nových možností Deep Water Soloingu kolem řeckých ostrovů.

Nejen Nico Favresse, ale také další lezci mají touhu spojit letní dovolenou u moře s lezením. O možnostech DWS v chorvatské Dalmácii, kam v létě míří sta tisíce Čechů se rozepsal Prokop Kudlík.

O své lásce k Nepálu, která trvá už více jak dvacet pět let a o svých přátelích v podobě místních Šerpů se víc dozvíš v článku od Honzy „Trávy“ Trávníčka, jednoho z nejúspěšnějších českých, jak sám sebe nazývá, kopcolezců.

Barbarine, skalní jehla, kamenná panna v Sasku. A co její hlava? Sedí stále ještě pevně tam kde má a bude zde i pro další generace? Více o tom v příspěvku Mika Jägra.

Už jsi slyšel o Manifestu Ta33? Jak, kde a proč vznikají nové cesty v Tatrách? Je lepší přejišťovat staré klasiky, nebo raději vrtat a lepit v nových liniích pro lidi? O tom všem si můžeš přečíst v článku Martina Murára.

No a také mnoho dalšího na 96 stranách už 199. Montany.

Přejeme krásné čtení.

montana_logo_k

Předplatné řeší vše

1.

Stránky nasycené lezeckým
životem 6x do roka přímo
ke tvým dveřím

2.

Přístup k placenému
obsahu
na webu a starším
číslům Montany

3.

Automatická připomínka
k prodloužení předplatného

 

© 2024 JTM climb s.r.o. | firla.eu